Adres
Çukurambar, Ankara
Hizmet Saatleri
Pzt - Cmt: 09:00 - 19:00

Gençlik Aşısı (H-100)

Gençlik aşısı, IAL Sistem olarak da adlandırılan, yaşlanmaya karşı mücadelede kullanılan tekniklerden biridir.

Cerrahi işlem gerektirmeden etkisi çok kısa sürede görülen ve gençlik aşısı olarak bilinen H-100 aşısı Amerika’da  güvenirliği kanıtlanmış yöntemlerden biridir.

Gençlik Aşısı (H-100 Aşısı) Nedir?

Gençlik aşısı H-100 olarak adlandırılan aşıdır.

H-100 aşısı, içeriğinde yüksek oranda Hyaluronik asit bulundurur. Ayrıca aşının içinde amino-asitler, vitaminler, mineraller, mannitol gibi cilt sağlığı ve cildin genç görünmesi için gerekli maddeler vardır. H-100 aşısının içinde bulunan hyaluronik asit gençliğin ana kaynaklarından biridir. Bu asit eklemlerde ve cildin doğal yapısında bulunur. Hyaluronik asitin en büyük görevi cildi onarmak, cildin nem dengesini sağlamaktır. Bebeklerde yüksek oranda bulunan Hyaluronik asit yaşın ilerlemesiyle vücutta azalmaya başlar.  Bu asitin vücuttan azalmasıyla kırışıklık, sarkma gibi yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaya başlar.

IAL Sistem olarak bilinen bu yöntemde saf hyaluronik asit cilde nüfuz ederek çok kısa sürede etkisini göstermeye başlar.

Gençlik aşısı için kullanılan aşını içinde hayvansal olmayan hyaluronik asit kullanılır. 

Gençlik Aşısı (H-100 Aşısı)  Nasıl Uygulanır?

Gençlik aşısı uygulamasında en sık uygulanan protokol şu şekildedir;

Öncelikle enjeksiyon gerçekleşen cilde lokal anestezi uygulanır. Ardından cildin altına çok ince iğneler kullanılarak enjeksiyon yöntemiyle uygulanır.  

Cildi aşırı kuru olan kişilere gençlik aşısı yanında ağızdan alınan hyaluronik tabletleri önerilebilir.

Gençlik Aşısı (H-100 Aşısı) / Nem Aşısı  Kaç Gün Sonra Etkisini Gösterir?

Uygulama sonrası cilt tipine bağlı olarak hafif şişlik ve kızarıklık görülebilir.  Nadir durumlarda gençlik aşısı uygulanan bölgede hafif morluklar oluşabilir. Bu etkiler 1-2 gün içinde geçer. 

Gençlik aşısının etki göstermesi kişiden kişiye, cildin durumuna göre değişiklik gösterir. 

Gençlik aşısının etkisi ortalama olarak 2 ila 5 gün gibi oldukça kısa süre içinde görülür. H-100 aşısı uygulamasından 2. gün sonra ciltteki nem oranı, parlaklık ve cilt tonu daha sağlıklı bir görünüm kazanır.

Gençlik Aşısı Ne Kadar Sürer, Kaç Seans Yapılır?

Gençlik aşısı seansları kişinin cilt sağlığı, yaşı gibi etkenlere bakılarak belirlenir. 30-35 yaşlarda yapılan ilk uygulama ardından iki hafta arayla 2 seans yeterli görülebilir.  Daha ileriki yaşlarda ise ilk 2 seanstan sonra 30 gün arayla H-100 aşısı önerilebilir.

Gençlik Aşısı  Kalıcı mıdır?

Gençlik aşısının kalıcılığı kişiden kişiye, cilt yapısına göre değişiklik gösterir.  H-100 aşısının belirli periyotlarda tekrarlanması aşının etkisinin daha kalıcı olmasını sağlar.

Gençlik Aşısı Nerelere Yapılır?

Gençlik aşısı,  cildi hasar görmüş, yaşlanma bulguları ortaya çıkmaya başlamış kişilere yapılan  hyaluronik asit uygulamasıdır.  

Gençlik aşısı şu bölgelere uygulanır:

 • Göz çevresi
 • Ağız çevresi
 • İki kaş arası
 • Alın bölgesi
 • Boyun ve dekolte bölgesi
 • Yüz
 • El üzerleri

Gençlik Aşısının Faydaları Nelerdir?

Gençlik iksiri sayılabilecek bu aşı yaşlanmaya karşı mücadele eder.  Cildin nem dengesini korur ve cildin daha sağlıklı olmasını sağlar.

Gençlik aşısının başlıca faydaları şunlardır:

 • Güneşin verdiği zararları onarır, güneş lekelerini giderir
 • Sigara ve alkol gibi zararlı maddelerin hasara uğrattığı cilt dokusunu onarır.
 • Yaşlanma nedeniyle ortaya çıkan kaz ayaklarını giderir
 • Kırışıklıkları giderir
 • Dekolte bölgesi, boyun ve el gibi bölgelerde meydana çıkan yaşlılık belirtilerini giderir.

Gençlik Aşısının Yan Etkileri Var mı?

Gençlik aşısı genel anestezi gerektirmeyen bir uygulamadır. Bu nedenle genel anestezinin neden olduğu yan etkiler oluşmaz. H-100 aşısı olarak da bilinen bu aşı uygulaması sonrası bölgede hafif şişlik ve kızarıklık oluşabilir. Bazen nadir de olsa hafif derece de morarma görülebilir. 

Gençlik Aşısı  kullanılan hyaluronik asitin molekülleri ile ciltte bulunan hyaluronik asit molekülleri aynıdır.  Bu nedenle gençlik aşısı oldukça güvenilir bir uygulamadır. Gençlik aşısı Amerikada günerliliğ. kanıtlanmış ve yaygın olarak kullanılan bir kozmetik uygulamadır. Bilinen bir zararı yoktur.

Gençlik Aşısının İçeriği Nedir?

Gençlik aşısı olarak bilinen H-100 aşısının içeriğinde şunlar bulunur:

Hyaluronik asit, B1,B6 Vitaminleri, amino asitler, mineraller, pro collagen peptide,  mannitol, Organic Silica, DMAE, pentapeptide-18, hexapeptide-8. 

Gençlik Aşısı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Yoğun miktarda hyaluronik asit  barındıran gençlik aşısı sonrası hamam, kaplıca gibi sıcak ortamlara girilmemelidir. Bu gibi ortamlar hyaluronik asitin emilimini etkiler.
 • Uygulama öncesi aspirin kullanımı olmamalıdır.

Gençlik Aşısı ve Dolgu Aynı mı?

Hyaluronik asit  dolgu yapımında kullanılan ve dolgu maddeleri arasında en fazla güvenilen bir maddedir.  Ancak gençlik aşısında çapraz bağlar olmaz. Saf halde olan bu aşı dermise dağılır, kitle olarak bir yerde durmaz.  Gençlik aşısının esas görevi  su tutmaktır. Bu sayede cildin canlılığını geri kazandırır, ciltte oluşan hasarı önler.  Dolgu uygulamasında çapraz bağlar vardır ve kitle etkisi yaratır.

Gençlik Aşısı Kimlere Yapılır?

Gençlik aşısı olduktan güvenilir bir uygulamadır.  Bu uygulama hem önleyici hem de tamamlayıcı bir anti-aging tedavi yöntemidir. 

Aşıda yaş sınırı yoktur, ancak en sık uygulanan yaşlar 30’lu yaşlardan sonrasıdır.  Uygulama her cilt tipi için uygundur.

Gençlik Aşısı Kimlere Yapılmaz?

 • Kanser hastalarına
 • Otoimmün hastalarına
 • Hamile ve süt veren annelere

Gençlik Aşısı (H-100) Fiyatları

Gençlik aşısı fiyatı en çok  merak edilenlerden biridir.  Gençlik aşısı fiyatları ciltte oluşan hasar, yaş, uygulama yapılacak bölge gibi etkenlere bakılarak belirlenir.  Gençlik aşısı fiyatlarının öğrenmek için bizi arayabilir yada kliniğimizi  ziyaret ederek size özel fiyatı öğrenebilirsiniz. 

Show TV ile yaptığımız röportaj

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir